Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką metodę wybrać przy wycenie technologii

#1
Witajcie...od jakiegoś czasu zajmuję się prowadzeniem własnego biznesu z branży IT..nawet z takiego krótkiego doświadczenia wiem, że to wcale nie jest proste. Dlatego dla wszystkich zainteresowanych udostępniam mój tekst na temat wyceny technologii. Myślę, że warto się zapoznać bliżej z tym tematem....

Wiele osób zastanawia się na jaką metodę zdecydować się przy wycenie technologii

Wycena technologii nie jest prostym wyliczeniem. Decyzja o wyborze metody wyceny technologii powinna zostać każdorazowo poprzedzona analizą samej technologii rynku, na który została skierowana. Jak podkreślają specjaliści z http://volante.pl/wyceny-technologii-innych-wnip istotne jest również określenie modelu w jakim technologia będzie komercjalizowana. Tylko to pozwoli, żeby wycena technologii była poprawna.


Dobrą praktyką jest rozpoczęcie procesu od zastanowienia się nad atrakcyjnością technologii ze strony jej odbiorcy. Jeśli jest ona atrakcyjna – może niedługo zostać zastosowana, oczekiwane korzyści są korzystne to warto spróbować przeprowadzić wycenę technologii przy użyciu metody dochodowej.  Jeśli jednak etap rozwoju jest niski, a sama atrakcyjność dla konsumentów dosyć wątpliwa i można też stwierdzić, że sama technologia jest łatwa do skopiowania to wówczas lepszą opcją będzie wycena kosztowa.
  Odpowiedz

#2
Tylko czy w każdej firmie warto przeprowadzić taką wycenę? I w zasadzie kiedy to się przydaje?
  Odpowiedz

#3
Taką wycenę robi się na przykład w sytuacji, kiedy szukasz inwestora. Przy startup-ach to dość popularne rozwiązanie....przy okazji będziesz wiedzieć czy firma przynosi zyski czy straty.
  Odpowiedz

#4
My mieliśmy ostatnio w firmie taką wycenę i powiem Wam, że to była dobra inwestycja. Przynajmniej czarno na białym wyjaśnia Ci gdzie ponosisz straty i jak można wszystkie koszty zoptymalizować...
In­te­ligen­tni ludzie są często zmusza­ni do pi­cia, by bez­kon­flik­to­wo spędzać czas z idiotami.

Ernest Hemingway
  OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Panel Użytkownika

Witaj! Nie masz jeszcze konta?

Dołącz do naszej społeczności już dzisiaj.


  Rejestracja

Nawigacja


Ostatnie Tematy

Theme © iAndrew 2016